جمعی از دوستداران سعدی بر آرامگاهشبالاترین

پی نوشت:1) از فرط تنبلی می خواستم چیزی ننویسم و مشغولیت را بهانه قرار بدم...دیدم حنام دیگه رنگی نداره!2)در جاده اصفهان شیرازصذ جا تابلوهای بزرگی زده بودند که شیراز 65 درجه جنوبی واقع است اما فقط چهار پنج جا فاصله تا شیراز را نوشته بودند...انگار ما با استفاده از قطب نما بنا بود که به شیراز برویم!3) پلیس یک بار جریمه ام کرد به خاطر 5 کیلومتر تجاوز از سرعت مجاز...کمی هم من من کرد شاید رشوه ای بدهم و ندادم و حالا مجبورم بروم و جریمه را بپردازم.4)شیراز هنوز شهر شادی است...در بسیاری از رستورانهایش موزیک و خواننده زنده دارد و در بقیه هم موسیقی غیر مجاز با صدای بلند پخش می شود...حتی در بلندگوهای باغ ارم هم آهنگ "عزیز بشینه کنارم" اصل با صدای خود سیما بینا از بلندگوها پخش می شد! (کر شوم اگر دروغ بگویم!)5) دخترهای شیرازی احتمالا هنوز آزادترین حجاب را در بین شهرهای ایران دارند...حتی یک مورد گشت منکرات و تذکر ندیدم.6)در شیراز به طور واضح ماشین های مدل بالا کم بود...رانندگی هم بسیار بدتر از تهران و حتی اصفهان بود به شکلی که من یک روز فقط 37 مورد ورود اتوموبیل از فرعی به خیابان اصلی را بدون مکث و توقف و در نظر گرفتن حق تقدم شمردم.7) وضع فضای سبز حافظیه و سعدیه خوب نبود...درختان و گلها شادابی نداشتند وخاک خشک و چمن بی طراوت بود...از این نظر باغ ارم در وضعیت بهتری قرار داشت.8) شش بار بستنی پشت زندان را خوردیم و جایتان را خالی کردیم.9)عکس هم اگر بخواهید خواهم گذاشت

23 نظرات:

salam
;-)

سلام بر آرمین عزیز

گوشي جان،
آدرس ايميلت رو تو صفحه پيدا نمي کنم... تو پست قبلي برات نوشتم که مي خوام برات چي بفرستم.

غزل جان
آدرس ایمیل من
gooshzad@gmail.com
است و در قسمت "نمایه کامل من" دیده می شود
از محبتت سپاسگزارم

برات فرستادم... تو گوگل تاک هم اسمت رو اضافه کردم. لطفاً بهم خبر بده که کار مي کنه يا نه؟؟

غزل جان
خیلی از لطفت ممنونم
فعلا که داره کار می کنه.
اگر از کار افتاد شکایتش را به تو خواهم کرد!

قربان اگر اشتباه نکنم آن تابلوها شماره ی جاده را نشان می دهند و اینکه رو به حنوب می رود یا شمال، متد جدیدی برای کاربردهای پلیسی و نقشه نویسی عین خارج!! به هر حال ما در نیم کره ی شمالی هستیم و آن کد نمی تواند ربطی به جایگاه جغرافیایی شیراز داشته باشد. ها...!

آهان، شصت و پنج جنوب، رایت؟!

والله کاربردش را که نمی دانم
فقط دیدم که بیش از صد فقره تابلو هر یک به عظمت درب خیبر کاشته اند در جاده و روی هر کدامشان شیراز 65N نوشته اند پیش خودم گفتم که بد نبود اگر تخته اش را نصف می کردند و روی آن نیمه فاصله تا شیراز را می نوشتند که بدانیم چقدر باید هول بزنیم!

sorry I dont have Persian layout yet.just insyall Hardy Heron.
I think it was the road sign or road number. it seems you dont travel by road a lot.

لطفا یک عکس از حافظ و سعدی و باغ ارم بگذارید.
جدید باشه
مرسی
ملودی

کیوان جان
البته منظورم 65S است و بگذار به حساب خواب آلودگی!
از تو و دکتر فاوست عزیز بابت راهنماییتان ممنونم.
ملودی عزیز
عکس ها تازه تازه اند...مال همین یک هفته پیش.

گوشزد جان نازنين! من از حسودی همين الآن پس ميافتم. دلم چند روزی بود شيراز می​خواست. اين وبلاگ رو م ديده بودم (http://www.mylostdreams.com/) ديگه حسابی حالم گرفته بود:) يه کمکی دلتنگی برای ايران داره شروع ميشه. شايد مال بهاره. خونمون و خيابانمون مثل خيابون خوشگل​های اصفهان شده. ۴ سال پيش بوی بهارنارنج​های شيراز رو استشمام می​کردم هنگام بهار... امروز هم که از سر کار امدم، مسيو بيژن عزيز برام شربت سکنجبين درست کرده بود (دستپخت خودم) با ليموی شيرازی... وای بهش گفتم که شربتش مزه​ی فالوده ميده :) خلاصه که بسی دل شادمان کرديد گوشزد نازنين...


in comment ra har kari kardam natoonestam dar weblogetan bezaram.
Nazkhatoun

ناز خاتون عزیزم
رویم سیاه با این کامنت دانی بد ادا!
اتفاقا در شیراز جای تو را مخصوصا خالی کردم.
بیژن را سلام برسان

خوشا به سعادت‌ات برادر دکتر و خداوند باریتعالی انشاالله به حق جدم نصیب ما هم بکند.

رب‌العالمین یاهو والسلام.

صلوات

هاله جان
اگر با همین فصاحت به زبان عربی جد مشترکمان را صدا بزنی عنقریب در جوار حافظ خواهی بود!

این طور که معلومه
تخت جمشید و پاسارگاد نرفتید

جناب دکتر. دفعه دیگه شیراز تشریف بردید خبر بدید بگم بیان حسابی خدمتتون مهمون نوازی شیرازی تقدیم کنند. کلم پلو هم جزو برنامه اش هست.

گوشي جان،
اين اسباب عيش و عشرت در اينترنت که اذيتت نکرد؟؟؟ همچنان مشغول کاره؟؟
يک خبري بهم بده.

غزل جان
هر بار از اینترنت قطع می شوم موقع وصل مجدد باید آن را از نو نصب کنم.
ولی باز هم خوب است.
مرسی بابت فراهم کردن بساط عیش و نوش!!

من شيرازي نيستم ولي به لحاظ موقعيتهاي تحصيليم هم تو اصفهان درس خوندم و هم تو شيراز و ميخواستم بگم رسماً مادر جنده تر از اصفهاني ها در هيچکجاي جهان زاييده و گاييده نشده و کيري ترين شهر دنيا هم اصفهونه که مساحتش به اندازه مساحت کلاهک کير منم نيست ولي براي دلداري خودتون ميگيد نصف جهونه .

اون نوشته ها مثلن شماره اتوبان هستند که به شکل ضایعی از کشورهای اروپایی کپی شده. این علامت ها زمانی توجیه داره که هر شبکه اتوبان های کشور شلوغ و پیچیده باشه و تقاعها نا هم ارز باشه . حالا مثلن برای این جاده فکسنی که هیج اتوبانی رو قطع نمیکنه این ماسماسک ها رو میخواد چکار نمیدونم.

اینکه فرمودید ماشین مدل بالا کم بود فکر کنم پایین شهر تشریف برده بودید. چون سعدیه یکی از فقیر نشین ترین محله های شهره. ما که اینجا احساس می کنیم به طور نسبی ماشین مدل بالا حتی از تهران هم بیشتره! چه برسه به اصفهان عزیز که عمدتا درش ژیان رویت میشه! البته افتخاری که نیست هیچ، بلکه بنظرم نشونهء پولهای باد آورده حاصل از دلالی و شکاف روزافزون فقیر و غنی هست. در مورد رانندگی هم کاملا برعکس! گرچه اینجا هم در کل افتضاحه ولی بمراتب از تهران که (وحشیانه و بی رحمانه است) و اصفهان بهتر و آرومتره.

Template Designed by Douglas Bowman - Updated to New Blogger by: Blogger Team
Modified for 3-Column Layout by Hoctro, a little change by PThemes