شکایت از که کنم؟

از این وبلاگستانی که:
از در دروازه تو نمی رود ولی از سوراخ سوزن می گذرد
کوهها را نمی بیند ولی ذره ها را به زیر ذره بین می برد
در مقابل جنایات بزرگ سکوت می کند ولی در قبال خطاهای یک طفل به حرکت در می آید...
دلم می گیرد!
هر چه باشد این وبلاگستان فارسی است...مینیاتور جامعه ایرانی که برایش قتلی در سریال نرگس مهم تر از قتلی است در زندان اوین!


پی‌نوشت:


برای جلوگیری از سوء تفاهم ، قبل از هر چیز باید بگم که من هم مثل بیشتر شما با رفتا‌های "چسبناک" کورش مشکل دارم!
من هم پسری درست به سن و سال او دارم و علیرغم اینکه وبلاگ دارد هرگز نه از من و نه از کس دیگری خواسته که به او لینک دهیم...افتخاراتش هم زیادتر از کورش است و هیچکدام را کنار وبلاگش ننوشته است...سهل است، اگر در مجلسی من یا مادرش چیزی بگوئیم خجالت می‌کشد.


اما این روش را که شخصی، گروهی، وبلاگستانی خموش و تحریک ناپذیر و منجمد و خواب آلوده که در هیچ کار انسانی و مدنی با هم متحد نمی‌شوند یکباره در جهت حمله کردن، ریشخند کردن و سنگ انداختن به سوی یک نوجوان (به قول پانته‌آ نه چندان معصوم) هم‌رای و هم‌صدا و متحد می‌شوند...این روش را نمی‌پسندم.


قصدتان چیست؟
می‌خواهید شوخی بکنید و بخندید...یا قصد دارید از اشاعه یک فرهنگ غلط در بین وبلاگنویسان جلوگیری کنید؟
اگر می‌خواهید بخندید باید دقیقا بدانید که به چه می‌خندید...
با عرض معذرت، به رویاها و افتخارات و آرمانهای یک نوجوان هیچ جوان یا میانسال عاقلی نمی‌خندد!
اگر هم می‌خواهید او را اصلاح کنید مطمئن باشید که این راهش نیست...با این کار دلش را می‌شکنید و غرورش را جریحه‌دار می‌کنید.


می‌توانید به او لینک ندهید یا حتی ایمیل هایش را اسپم تلقی کنید و آی‌پی او را هم برای کامنت‌دانیتان مسدود کنید ولی باور کنید که بدترین کار برای آدمهای "بالغ" (و نه بزرگسال) همین است که برگزیده‌اید!
این پست را علیرغم هشداری که "خورشید خانوم" داده بود به خامه طبع آراستم!

1399 نظرات:

سلام علیکم

ببینم یعنی شما فکر می کنی قتلی در سریال نرگس از قتلی در زندان اوین مهمتر نیست؟ عجبا! حیرتا!

اما واقعیت اینه که ما حتا توی نوشتن هم دنبال مد هستیم. همین دیگه!

از هیچکس.
از ماست که بر ماست...

دکترجون مگه از جونم سیر شدم اگه از قتل اوین بگم ممکنه خودم هم مقتول بشم اما صحبت از شوکت هم امن هست هم عام مردم ازش سر در میارن هم
می تونی راجع بش کلی صحبت کنی ..بدون این که بعدش ناچار بشی شلاق بخوری یا زندان یا ....چند وقت پیش برای نیک آهنگ کوثر نوشتم ..پستی داشت که انواع وب لاگ نویس ها را گفته بود من براش نوشتم که من جزو گروه وب لاگ نویس های ماست هستم چون هنوز از ته چاه وب لاگ می نویسم وقتی رفتم سر چاه برای بقیه ارد میدم که چاه رو لنگ کنند و از اوین و قتلها وحق و..می نویسم ....کاری که همه می کنند

سلام ! نمی فهمم چرا بعضی از شما دوستان اینقدر پرونده افتخارات را شماتت می کنید ، واقعیت اینه که ما با وبلاگ هامون نمی تونیم تو جامعه و عام تاثیر گذار باشیم پس چرا خودمون را اذیت کنیم پیشنهاد میکنم شما هم لیستی از افتخاراتتان تهیه کنی!

فكر نكنيد فقط خودتون صاحب افتخاريد. بزرگترين افتخار من:
اين قابليت قشنگ ايراني‌هاي قشنگ‌دوست! را كشف كردم و به منصه‌ي ظهور رساندم. ما ايراني‌ها عين گرگي كه گرسنه است و از لب و لوچه‌اش آب مي‌چكد از فرط گرسنگي، منتظر طعمه‌يي هستيم تا بهانه‌ و دستآويزي براي چند صباحي بيشتر خنديدن، لودگي كردن و فرافكني خلاءهاي عاطفي و روحي خودمان بيابيم و آن طعمه را قرباني كنيم تا همه يادشان برود هر كدام از ما خودمان قرباني كمبودهايي هستيم كه...
شايد اگر آن طعمه‌ي از همه ضعيفتر و بي‌دفاعتر نبود، خود ما قرباني فرصت‌طلبي دوستانمان مي‌شديم كه دقايقي خنديدن و مضحكه كردن را فداي يك عمر فراموش كردن انسانيت و اخلاقيات مي‌كنند!
بيشتر از اين فيلم را هندي نمي‌كنم!!!

گوشزد جان من جای دیگری هم نوشتم که اگر اعتراضی هم هست کاش با اصولش انجام شه. اینجوری یه مدلی عین یک لجیازی یا منو نگاه کن بچگانه شده.

گوشزد عزیز خیلی با این مطلبت موافقم! خیلی قشنگ بیان کردی!
واقعا بغضی وقتها ما با همه ادغاهایمان سفاک می شیم

گوشزد عزيز، دل دشمنت بگيره! من که همينجا هستم، از من شکايت کن. اما خطاهای اين «طفل» معصوم هم چندان معصومانه نبودند که بشه ازشون به همين راحتی گذشت. اينه که شما خودش رو ناراحت نکن.

کجاش رو می‌گی گوش‌زد جان؟ این قصه سر دراز دارد. ؛)

سعی کردم در پی‌نوشت نظرم را واضح تر بنویسم!

این طفل ادعاهایی بیشتر از ادعاهای یک طفل داشته. پس چرا باید ناراحت بشه؟ اتفاقاً باید این جنبه های قضیه رو هم ببینه. به نظرم اصلاً بد نیست اتفاقاً.
اتفاقاً همه این طنز نوشته ها نقد چیزاییه که گاهی تک تکشونو واقعاً افتخار می دونیم. حالا هم از کورشه که بر کورشه (همون از ماست که برماست!)

مینا جان
فقط شما به من بگو که با این کار چه منظوری برآورده می‌شود...چه هدفی تامین می‌شود.
اگر خوانده باشی قبلا در جایی نوشته بودم که من در زندگی مدیون دوستانی هستم که مرا مسخره کردند و عقایدم را به ریشخند گرفتند و نگذاشتند که برای خودم پر و بال کاذب بسازم و پف کنم!
اما آنها دوستانی بودند که من در دوستی‌شان شک نداشتم.
از طرف دیگر این هم‌آوایی و هم‌رایی بی‌سابقه و غیر منتظره در برابر او بیشتر سبب تاسف است.
همچنین ممکن است که این روش به خودسانسوری در وبلاگستان بیانجامد که خود فی‌النفسه ناپسند است.

ببین گوشزد عزیز اتفاقاً اصلاً ادعا ندارم که وبلاگستان از در دوستی با کورش اینقدر بیرحمانه نقدش می کنه. ولی به نظرم این هزینه منصفانه اییه که کورش باید بپردازه. چون هرچقدر که ادعاهای شخص بالاتر باشه هزینه های بالاتر هم محتمل تره.
هرچند که دیگه نوشتن افتخارات فقط یک شوخی دسته جمعی تا اینکه مخاطبش کورش باشه (انگیزه ابتداییش بوده ولی).
اما خوبی دیگه ای هم که داره اینه که حرکاتی از قبیل کورش (که به غلیظ ترین روش ممکن سعی در جلب توجه آزار دهنده دیگران داشت) احتمالاً تا مدت زیادی خیلی کم خواهد شد.

مثل اینکه کامنتم ثبت نشد.
گوشزد عزیز اتفاقاً ادعا ندارم که وبلاگستان از در دوستی داره اینقدر بیرحمانه کورش رو نقد می کنه. اما هر چقدر که ادعای شخصی بالاتر باشه هزینه هایی که باید براش بپردازه هم بیشتره.
ضمن اینکه این پرونده جدید ثبت افتخارات شاید انگیزه شروعش کورش بوده اما الان بیشتر جنبه یک شوخی عمومی داره و حتی می تونه نقد خنده دار چیزایی باشه که در شرایط واقعی گاهی واقعاً افتخار می دونیمش.
راستش به نظرم اتفاقاً اگر اینکار باعث بشه این طفل از روش جلب توجه آزاردهنده و بسیار غلیظش دست برداره (و به تبع اون خیلی ها که نه با این غلظت ولی تقریباً به همین ترتیب عمل می کنن) زیاد هم بد نیست.

گوشزد جان، با تو موافقم. من اتفاقا به این جوان احترام می گذارم. آدمهایی که جاه طلبی نداشته باشند از قافله عقب می افتند. نمی دانم چرا در فرهنگ ما جاه طبی بار منفی دارد؟ به این مطلب در بلاگ نیوز لینک دادم.

با سلام
ممنونم از این پست جدا" ممنونم . من پستی در اینباره نوشتم اما هنوز آنرا نفرستادم بدلیل مناسبتی شخصی و خانوادگی که امروز در وبلاگم دارم .
با دیدن این پست شما خیلی خوشحال شدم چرا که به قول آقای علیمحمدی حرف حساب است و بس
شاد باشید
با احترام
راوی

من رو بگو که چه پرت‌ام! :))

من اصلا" نفهمیده بودم که این بساط بابت پوز زنی این بچه‌ بوده! خوب شد توضیح دادی جان‌ام.

باهات موافق‌ام.

راست‌اش من‌ام کلی از کارهای کورش حرص‌ام می‌گیره ولی به همون مدلی که ممکنه از کارها و خامی‌ها و کله‌گندگی‌ها و لوس‌گیری‌های دختر خودم خودم عصبی بشم و نه بیش‌تر. به نظر من‌ام این کار اهالی بالغ و عاقل وب‌لاگ‌شهر چندان زیبا نیست .

البته خود سید ایمان هم می‌دونه اعصاب‌ام رو بعضا" خط خطی کرده خصوصا" با عشق غریب‌ای که به رفسنجانی فلان فلان شده داره و تو ایام انتخابات حسابی با اون کفش‌های تیز پاتیناژ روی اعصاب ما خط انداخت. :)

گوش‌زدی بجا و آموزنده بود. کاش بجای این که همدیگررا به تمسخر کشیم کارهای یکدیگر را نقد کنیم. ممنون

از آشنایی با وبلاگ شما خوشحالم . اما در مورد افتخارات باید عرض کنم . این قضیه آنقدر هم توسط نویسندگان آغازین آ« ( یکیش من !) مهم نبود و قصد انقلاب و نهضت و این حرفها را نداشتیم ! فکر می کنم تنها قالبی جالب در طنز بود که تا به حال کسی به فکر آن نبود ، همین !

جناب گوش‌زد، مشکل این نوجوان این است که پرمدعا هست. ما باید ایشان را له کنیم تا دیگر کسی جاه‌طلبی نداشته باشد. اگر از بد روزگار کسی خانم انصاری شد باید او را له کنیم و بگوییم به‌تر بود به فقرا کمک می‌کرد. جاه‌طلبی به هر صورت دشمن ماست.

تنها کار خوب امضا کردن پتیشن است. یک کار گروهی و انسان‌دوستانه.

اسد جان
راوی عزیز
خاله هاله مهربان!
و عمو اروند گرامی
از اظهار نظرتان سپاسگزارم
آقای مقدمی عزیز
متوجه هستم که کار شما بدون انگیزه‌های جانبی و صرفا برای دست انداختن یک سری رفتار کودکانه بوده است ولی ظاهرا غلتیدن و فروافتادن این گلوله برفی آغازین بهمن عظیمی ایجاد کرده است که ناخواسته است!

گوشزد عزیزم. خیلی خوشم میاد همیشه حرفی که باید بزنی می‌زنی و کاری هم با سیاست‌بازی بعضیا که اونو مهمتر از مسائل انسانی می‌دونن نداری! جدا دمت گرم!
یه چیزی هم بگم که فکر کنم نصف بیشتر این تبلیغات کورش رو احتمالا خانواده‌ش می‌نویسن نه خودش!(شاید هم آشنایی، فامیلی، مدیر تبلیغاتش و...)
دلیل هم دارم. منم باهاش دوسه بار حرفم شده ولی در نهایت همیشه تشویقش کردم. خیلی از نوشته‌هاشو تو روزنامه‌ها از جمله شرق خوندم و تشویقش کردم. اما چند بار کامنت‌های تبلیغیشو ( که زیتون چرا به من محل نمی‌گذاری و این‌حرفا) درست برعکس ای‌میلاش تو وبلاگ منم گذاشتن. پس این کارا کار خودش نیست. احتمالا او پدری مثل شما با درایت و آگاه و مادری ( مثل من بافهم و کمالات:))‌ ) نداره و به تنها چیزی که خانواده‌ش فکر نمی‌کنن اینه که شهرت بیش از اندازه و زودتر از موقع چقدر براش سمه!
-------
حالا بگذریم
گوشزد جان مدتیه یه شوخی با شما به ذهنم اومده که می‌خوام اجازه بگیرم تو وبلاگم بنویسمش.
والله اون‌قدر با شوخیام (که نفهمیدنش) دوستامو(که فهمیدم چندان دوست هم نبودن) از دست دادم که می‌ترسم همین بلا سر دوستی ما بیاد:)آخه زندگی وبلاگی بدون گوشزد....می‌شه؟ نه والله:)

گوشی جان. در مورد سوال قبلیت، بعد از خوندن پی‌نوشت‌هات و توضیحاتی که در نظرخواهی دادی بازم راجع بهش فکر کردم.
تا حدی برام روشن‌تر شد.
می‌تونست برعکس هم باشه یعنی اگه زن 50 برابر مرد حقوق داشت آیا همه چیزو با شوهرش نصف می‌کرد؟ و جوابم راجع به زن‌های ایرانی "هرگز" است...
ولی....
وقتی مردها وقتی پولدار می‌شن زنشون دچار تردید و اضطراب می‌شن. نکنه شلوارش بشه دوتا و تموم این نگرانی‌ها و اصرار به نصف کردن‌ها به خاطر ترسیه که از ازدست‌دادن شوهرشون دارن. اتفاقا طنز من راجع به شما راجع به همینه:))

زیتون جان
هر نوع شوخی که می‌خواهی بکنی از طرف من وکالت تام‌آلاختیار داری...
بیت:
قادری بر هر چه می‌خواهی بجز آزار من
زانکه گر شمشیر بر فرقم نهی آزار نیست
فقط گفته باشم که اگر جوابیه‌ای داشتم باید اونم بنویسی‌ها!!
آخه این وبلاگ درپیت منو که کسی نمی‌خونه تو اون وبلاگ رولزرویس‌ات یه متلکی به ما بپرونی اونوقت من با این وبلاگ سه‌پاچه‌ام (موتور سه پاچه که می‌دونی چیه!)به گردت هم نرسم...
قبوله؟

گل گفتید.. اتفاقا من امروز با خواندن بعضی وبلاگ ها و مطالب طنزشون در این مورد همه اش با به همین موضوع فکر می کردم که یعنی چیز مهمتری تو این دنیا وجود نداره که درباره اش طنز نوشت. این کار به قول شما بی فایده ست و حتی ممکنه باعث جریحه دار شدن غرور یک نوجوان بشه. کاش هیچ کس شروعش نکرده بود و بقیه هم عجولانه پشتش نمی افتادند.

بنویس زیتون جان!
ولی منتظر یک جواب دندان شکن طنازانه هم باش

گوشزد عزیز من خودم شاید جزء اولین هایی هستم که بعد از رضا ساکی،محمد رضا جمالی فرد و ناصر خالدیان شروع به نوشتن و ادامه به اصطلاح افتخار نویسی کردم!ولی قصد و هدف اصلیم مسخره کردن کورش نبود با اینکه دل پری دارم ازش...زیاد با بنده حقیر کاری نداشته به جزء یک شب که یه کمی گپ زدیم! عرض میکردم شخص بنده اصلآ این مورد رو از دریچه مسخره کردن و دست انداختن نمیبینم...من دقیقآ با شما موافقم که این حرکت ممکنه به غرور و شخصیت این جوان(نوجوان) لطمه بزنه ولی خب طرف هم باید یه جوری برخورد بکنه که دیگرون رو به جایی نرسونه که بخوان نیشش بزنن!! در مورد ناراحت شدن و جبهه گیری این پسر هم توصیه میکنم هیشکی ناراحت نشه چون اون معروفیت و محبوبیت میخواد و خدا شاهده بهترین روش برای معروف شدنش همین بود! خیلی هایی که نمیشناختنش یا در موردش چیزی ننوشته بودند در موردش حرف زدند! خیلی حرف زدم گوشزد عزیز ببخشید...!

Hello, see my new site:
system tooth whitening zoom
hbo boxing
pro hgh
sweepstake contest
bicycle dealer
flonase
vans sneaker

See you! :)

Hello, see my new site:
free lime wire
luckyjeans
jack rabbit vibrator review
budget car rental
pokemon
depressio zoloft
soccer

See you! :)

Hello, see my new site:
attorney divorce
pokemon silver evolution
myspace background
porn star in training
girl dress
ambien
stop smoking pill

See you! :)

Hello, see my new site:
where to buy viagra online
myspace background
stop smoking aid
buy phentermine
crackz unlimited
depressio zoloft
sweepstake today

See you! :)

Hello, see my new site:
travel china
hot porn star
gift for him
tramadol
shitting
invention
taylor hick

See you! :)

Hello, see my new site:
reebok shoes
tramadol
jack rabbit vibrator movie
book worm
magazine model playtoy
discount air travel
travel china

See you! :)

Hello, see my new site:
shitting
custom trade show booths
cyclobenzaprine hci
kreditkarte
kid puma shoes
online gift
xanax bar

See you! :)

حامین جان
وقتی چیزی را مکتوب می کنی از مسئولیتش نمی توانی شانه خالی کنی
اصل قضیه اینه که یک نوجوان بر حسب مقتضای سنی خود و کمی بیشتر از آن خود را محور می بیند و نسبت به تواناییها و استعدادهای خود اغراق می کند همچنانکه من و تو به سن او که بودیم این کار را می کردیم.
حالا گروه زیادی آدم عاقل و متشخص و محترم بطور خودجوش و یکباره او را احاطه کرده اند و به ریشخند و تمسخر او پرداخته اند...رفتاری که از نظر روانپزشکی ممکن است عواقب وخیمی برای او داشته باشد و سبب فیکس شدن این حالت در او شود...در صورت وقوع چنین حادثه ای, تک تک نویسندگان این هجونامه ها و خود کورش و خانواده و دوستانی که او را در این مسیر هل داده اند مقصر خواهند بود.
من جای شما بودم همان کاری را می کردم که علی اصغر سید آبادی در وبلاگ معتبر هنوز کرده است.
این متن را برمی داشتم!

بیاید از یه منظر دیگه به این قضیه نگاه کنیم. اصلا فردی به اسم کورش رو کنار بذاریم. این از معدود دفعاتی بود که یه موضوع مطرح شد و خیلی ها ازشون خوشش اومد و بزرگ و کوچیک نشستن به طنز فکر کردن و نوشتن. خودت خوب میدونی که چقدر سخت هست که تو این شهر کوچیک دو روز یه پروژه انجام بشه و همه بخندن. من واقعا با هر بلاگری این روزها حرف زدم همه در حال خندیدن بودن. خندیدنی که اصلا از مسخره کردن کسی سرچمه نمیگیره. که اون زشتترین خنده هاست.
ببین حتی خود کورش هم این مسله رو به شوخی گرفت و نشست لیست افتخارات نوشت. اون هم به طنز. خوب حالا ما چرا کاسه داغ تر از آش بشیم.
من قبلا تو ایمیل خصوصی به کوروش گفته بودم که این راهش نیست. اگه فکر میکنی از پونزده سالگی گذشتی مثل از پونزده سالگی گذشته ها عمل کن. در هر حال اگه کسی ادعای بزرگی داره نباید با کوچک کردن دیگران خودش رو بزرگ کنه.
کاشکی این روند طنز خوب جلو میرفت. کاش یه عده برای همه چی خودشون رو قیم یه سری صغیر نمیدونستن.

توي اين 3-4 سالي که اين دور و بر بودم اين يکي از معدود دفعاتيه که جريان طنزي پيش اومده که ماهارو به نوشتن طنز واداشته. بقول leva موضوع کوروش نيست. با اينکه با نظر شما بعنوان يک پدر موافقم ولي با نظر مخالفينتون هم موافقم ، در عين حال که فکر مي کنم کاش اطرافيان کوروش بار سنگيني رو که روش گذاشتن و اين عناوين و افتخاراتي که بهش چسبوندن رو ، کمي سبک مي کردن!

بلوطک عزیز
من متاسفم که رفتارم طوری بوده است که شائبه قیمومیت را در شما ایجاد کرده است.
من یکی دو روز بود که راجع به نحوه نوشتن این موضوع فکر می کردم که لحن نصیحت گونه نداشته باشد...با این حال نشد.
شما واقعا با خواندن پست آخر کوروش فکر می کنید که او قضیه را به طنز گرفته است...من گمان نمی کنم!
من از رفتار کورش دفاع نمی کنم که حتی شدیدا به آن رفتار معترضم ولی رفتار او را برای یک نوجوان شانزده ساله "نرمال تر" از رفتار چندین خانم و آقای بیست تا سی و چند ساله دیپلمه و بالاتر می دانم...
خوب می دانم که هیچکس با نصیحت کردن، بحث و جدل کردن و گفتمان از نظرش برنمی گردد مخصوصا روی وب و جلوی چشم سایرین ولی دوست دارم به این نوجوان فرصتی بدهید تا حلقه محاصره شما را بشکند و از دست و زبان شما بگریزد
ببخشید!... بابت لحنم معذرت می خواهم.

من متحول شدم. آخرين پست وبلاگم را بخوانيد تا بفهميد چه قدر خوب و مثبت شدم...

گوشزد عزیز مطلبی در وبلاگ مبنی بر همین ماجراها اضافه کردم...

حامین جان
از توضیحت ممنونم...قانع کننده بود
کورش جان
متاسفم از سیر حوادث...هم برای تو و هم برای وبلاگستان فارسی.
اگر چند پست قبل مرا بخوانی خواهی دید که در دوران بلوغم من یک کاغذ به تعدادی دوستانم داده بودم که روی آن نوشته بود "من ایران را عوض خواهم کرد"!!
الحمدلله در آن زمان وبلاگ نبود که همگان دوره ام کنند و مسخره کنند و مرور زمان به من فهماند که تواناییهایم محدود تر از آنی است که فکر می کنم.
امیدوارم که این تجربه تلخ به نومیدی و سرخوردگیت منجر نشود

خانمها و آقايون! اصلاً شما چی ميگيد و کجای کاريد؟! اين بلاگستان خراب شده ايرونی بدون کورش يه چيزی کم داشت. شما ها هيچ کدوم اهل فانتزی و خيالپردازی نيستيد. يه وبلاگستان بی روح و يکنواخت ميخوايد؟ اصلا! من ميگم هر کدام از شما مشنگ ها (از پانته آ با اون شوهرش که سنش قدر باباشه گرفته تا عمو اروند خوب ما که با وجود سنش هنوز دلش جوانی) اگر در اين وبلاگستان نبوديد اينجا يه چيزی کم ميداشت. درست مثل فيلم های فلينی با آن فيگورها و شخصيت های عجيب و غريبش که هر کدوم نقش و جايگاه خودشون در داستان فيلم دارن. همينه که يکشون نباشن ديگه فيلم فيلم نيست و اگر هم باشه ديگه شاهکار فيلينی يا پازولينی نيست. پس اين همه نق نزنيد. کورش برای من هم ايميل فرستاده و ميفرسه. بهش گفتم اخوی من در وبلاگم به هيچکس لينک ندادم حالا بيام به تو لينک بدم؟ نه نميدم. تو هم نميخواد به من لينک بدی. بعد هم نوشت که جناب آقای فلان فلان استاد ارجمند و پيشکسوت بزرگ و چی و چی بيايد با من افتخار بدين تا با شما مصاحبه کنم. بهش گفتم برادر تو از رشته تخصصی من و کارهای من هيچ سرت نميشه چطور ميخوای با من مصاحبه کنی؟ برو همقد خودتو گير بيار! همين. به همين سادگی. حالا هم گهگاه از آن ايميل های دسته جمعی برام ميفرسته که چون ميدانم اغلب لينک به وبلاگش هست باز نميکنم و دور ميريزم. بنظرم خودش هم ميدونه. والسلام قصه تمام.

گوشزد جان،
درود بر تو که طرفدار حق و حقيقت هستى. چيزى در اين مورد نوشته‌ام. سلامت باشى.

الآن که داشتم کامنت اولم را میخواندم گغتم نکنه خدایی نکرده منظورم را به خودتان گرفته باشید.
منطوز من از اعتراض: همین لیست افتخاراتی است که مینویسند.
من فکر میکنم که انسانهای به ادعا بالغ وبلاگ شهر خودشان درگیر چیزی کردند که در شانشان نبود

من اتفاقن کوروش را دوست دارم. با توجه به سنش به کاراش نگاه می کنم. باهت موافقم گوشزد عزیز

÷ارسا جان
خواندم ...همان دیشب خواندم و خوشحالم که تو هم ااینونه می اندیشی.
آورا جان
منظورت را متوجه شده بودم...من که کار بچه گانه نمی کنم!!
سرزمین رویایی عزیز
ممنون از لینکت و موافقتت!

جواد آقوی نازنین
کاملا درست می گویی اگرچه با تعبیرت راجع به پانته آ و عمواروند عزیز کاملا مخالفم.
همه جور آدم در اجتماع پیدا می شود و رفتار پوززنانه ...
به یاد رانندگانی می افتم که هنگام رانندگی همه اش با خلاف های خود قصد دارند که رانندگان متخلف را تنبیه کنند.

جناب جواد آقو، من شما رو نميشناسم و شما هم نه من رو ميشناسيد، نه همسرم رو. نميدونم چطور به خودتون اجازه ميديد که در مورد سن و سال همسر من اظهار نظر کنيد، مسئله‌ای که به شما کوچکترين ربطی نداره. لطفاً مواظب طرز صحبت خودتون باشيد. مشنگ به نظر من کسيه که خودش هم نميدونه داره چی ميگه و درباهء موضوعاتی که بهش مربوط نيستند حرف زيادی ميزنه.

من کاملا با نظر ِ شما موافقم . ایشون برای ِ منم کامنت گذاشت ولی واقعا این همه جار و جنجال نیاز بود ؟برای مثال بار ها دیدم که افراد ِ میانسال ِ وبلاگستان متن هایی نوشتند یا کامنتی گذاشتن فقط و فقط برای ِ جلب ِ توجه و ... که اگه آدم بخواد اینجور ریز بین بشه به این افراد ِ ظاهرا پخته که هنوز علاقه به شهرت دارند بیشتر نمیمیشه گیر داد ... ؟؟؟؟ به نظر ِمن با این تنبیه ِ دسته جمعی چیزی از شخصیت ِاین آدم باقی نمیگزارند ... تخریب ِ یه آدم ِ حقیقی که با اسم ِ مستعار نمینویسه یعنی واقعا اینقدر سادست ؟

من توی این چهار سال وبلاگ نویسی هیچ جور برخوردی با کورش ضیابری نداشتم. غیر از چند سال پیش که گاهی برای من کامنت می گذاشت.(از اون کامنت های طولانی کپی شده) برای همین هم اصلا نمی تونم بفهمم که چه چیزی باعث این برخورد دسته جمعی شده. نمی دونم همه این قدر عصبانی هستند یا همه فقط به چشم طنز بهش نگاه کردند. نوشته های بعضی ها خیلی خنده دار بود. آدم واقعا به هوس نوشتن چنین لیستی می افتاد.دوست های خودم هم چیزهایی نوشتند. منتها من فکر می کنم که هر قدر هم کورش تند رفته، باز هم این برخورد با بی انصافی همراه بوده. با توجه به این که ما توی این وبلاگستان آدم های عجیب و غریب که روی اعصاب همه هستند، کم نداریم. با وجود این هیچ وقت چنین عزم دسته جمعی برای برخورد وجود نداشته، شاید برای این که اون آدم بزرگسال بوده یا معروف بوده یا بددهن بوده و غیره.. همین هست که باعث می شه فکر کنم دوستان یه کم بی انصافی کردند.
شاید هم اشتباه می کنم و جای اونها نیستم و کورش ضیابری رو درست نمی شناسم. ولی این چند خط رو برای این نوشتم که وبلاگستان رو می شناسم.

گوشزد عزیز
توی این‌همه نظر مشعشعانه(راجع به کوروش و پست قبلی‌ت) که نوشته بودم شما فقط طنزی که قراره بنویسم نظرتونو جلب کرده؟:)

به چیز دیگه هم بگم.
دوسه‌سال پیش خانمی دقیقا همین کار ِ کوروش رو می‌کرد. منتها با زرنگی و ناز و ادا و گاهی با آه و ناله . همه(بخصوص آقایون) فوری بهش لینک می‌دادن. بیشتر خانم‌ها هم از روی دلسوزی همینطور. تازه منو هم دعوا می‌کردن چرا بهش لینک ندادی. خیلی از آقایون هم همین‌جوری لینک می‌گرفتن...
اما کوروش...

گوش‌زد جان، چیزی رو که فکر کنم هیچ‌کس در نظر نداشته و نداره اینه که کورش علی‌رغم ادبیات بالغ‌‌اش و استفاده از زبان آدم‌های بزرگ هنوز یک بچه‌ست. اگر کورش با زبان بچه‌گانه هر ادعائی کرده بود به خدا اگر کسی حتی تصور پاسخ دادن یا پوززنی به خودش راه می‌داد!

فکر می کنم دیگه واقعاً داره غیرمنصفانه برخورد می شه. اینه که جوابی که در وبلاگ سولوژن نوشتم رو فقط با یک کمی تغییر اینجا می ذارم:
پیش فرضاتون به شدت غلط و دچار مشکله، و نتیجه گیری بر اساس اون...؟
1- این متن ها (مطمئنم که حداقل در 90 درصد موارد و برای 90 درصد نویسندگان) اصلاً با هدف مخاطب قرار دادن کوروش نوشته نشده.
2- هیچکس با سن پایین کوروش مشکلی نداره. هیچکس از دست کوروش به خاطر تجربه های نداشته (ناشی از سن کمش) کلافه نیست. حتی هیچکس با لیست عناوینی که برای خودش ردیف کرده بود (درست یا غلط) مشکلی نداشته. شما و همه منتقدان خوب می دونین که چیزی که آزاردهنده است رفتار آویزونی (و به قول خود کوروش آقا دوربینی ای) هستش. حتی اون 10 درصدی هم که مخاطبشون ممکنه کوروش بوده باشه دارن این بخش از کوروش رو نقد می کنن و نه سن و سال یا تجربه های نداشته ناشی از اون.
3- حتی اگر فرض بگیریم مخاطب همه متن ها نقد کوروش بوده قرار نیست که هر طنزی اسم مسخره کردن پیدا کنه. در هر نقد طنزی راجع به مساله مورد انتقاد به شدت بزرگنمایی می شه، اما این به معنی هزل و مسخره کردن نیست. زبان طنز اتفاقاً لطیف ترین و ملایم ترین نوع نقده. حرکت شما دقیقاً مثل تعطیل کردن روزنامه ها برای چند کاریکاتور می مونه.
4- من موافق مظلوم نشون دادن کوروش نیستم (و البته منظورم هم این نیست که با یک جانی طرف هستیم). شما دارین اجحاف بزرگتری در حق پسری می کنید که درست یا غلط خودش رو غرق در عناوین بزرگ می بینه. اتفاقاً بهترین کمک و درس به کوروش اینه که بدونه این عناوین بزرگ در عین فریبنده بودن چه دردسرهای بزرگی در پی خواهند داشت و باید بتونه ظرفیت و جسارت روبرویی با همه اینها رو پیدا کنه. به پسری که دوست داره بزرگی کنه نگید بچه. سعی کنید شرط بزرگی رو بهش یاد بدین (شما که اینقدر نگران این پسر هستین، والا افرادی مثل ما که با اون جنایتی که مرتکب شدن تکلیفشون روشنه!)
5- لزوماً دغدغه همه افراد نباید نوشتن راجع به موضوعات سیاسی و یا جدی باشه. به خصوص در یک وبلاگ. بدترین چیز این نسخه پیچیدن هاست که به جای این کار راجع به این چیزی که من می گم حرف بزنید!

ذرود
و
سپاس

سلام ؛
گوشزد به جایی بود .
موفق باشید

سلام...من هم وقتی اولین بار با لیست افتخارات در وبلاگ حامین مواجه شدم تنها انگیزه ای که من را به نوشتن لیست افتخاراتم واداشت این بود که فکر کردم چقدر حرفهای جالب و با نمکی میتوان از دل این افتخار نویسی بیرون کشید...یعنی به هیچ وجه ذهنم سمت این نرفت که این رشته یک سرش به کوروش ضیابری وصل است...اگر یکی از شماره های افتخاراتم را هم به او اختصاص دادم در اصل یک کپی برداری با کمی تغییر از وبلاگ دیگری بود که حتی اسمش هم در خاطرم نیست... (به خاطر ماجرایی که با این پسر داشتم و اینکه این پسر هرجا که می رفت خود را جوانترین روزنامه نگار جهان معرفی و تقاضای لینک میکرد)ماجرای من هم با او این بود که حدود یکسال پیش برای من یک ایمیل بلند بالا زد و با همان لحن من آنم که رستم بود پهلوانش خود را جوانترین روزنامه نگار جهان معرفی کرد و تقاضای لینک کرد و من هم با اینکه بار اول بود اسمش را می شنیدم اما یک جواب بلند بالا برایش نوشتم که جوانترین روزنامه نگار جهان بودن افتخار نیست بلکه آگاه ترین و شجاع ترین و فهمیده ترین روزنامه نگار بودن باعث مباهات است و ماجرا به همینجا ختم شد و بعد از آن فقط گاه گاهی کامنتش را در وبلاگهای دیگر می دیدم که همچنان مشغول نوشابه باز کردن برای خودش بود.
به هر حال من معتقدم هیچ حرکتی در وبلاگستان بر علیه کوروش ضیابری آغاز نشده است و اصلا کوروش ضیابری آنچنان در عرصه وبلاگستان مطرح و شناخته شده نیست که بخواهد باعث ایجاد یک حرکت جمعی در وبلاگستان (چه موافق و چه مخالف) شود...شاید معدود وبلاگرهایی باشند که با هدف نقد این پسر دست به قلم برده باشند (که شاید گنده ترین آنها نویسنده وبلاگ شرح باشد)اما این که لیست افتخار نویسی به موضوع روز وبلاگستان تبدیل شده است را نمیتوان به حساب دشمنی یا پوز زنی این نوجوان خوب ایرانی دانست...به هر حال سوژه ای به این بکری و نابی هر ذهن طنازی را برای نوشتن تحریک میکند.

Hello, see my new site:
play free online game|
sams wholesale club|
free stuff shipping|
phone toyz wireless|
live poker rooms|
online dating|
attorney|

See you! :)

Hello, see my new site:
hayward pool pump|
leslies swimming pool supply|
naproxen|
ultracet|
ash of soma|
nebraska furniture mart|
buy zocor online|

See you! :)

Hello, see my new site:
acura tl part|
buy cheap soma online|
sport book|
timberland boot|
viagra sale|
snowboard shop|
buy car|

See you! :)

Hello, see my new site:
puma roma sneaker|
free fuck|
small business loan|
debt relief services|
music ringtone|
quit smoking support|
skin care review|

See you! :)

Hello, see my new site:
moving company new york|
fluoxetihe|
bmw z4 accessory|
phen|
live poker rooms|
discover credit card|
ice cream cake|

See you! :)

Hello, see my new site:
sandal|
casino free|
snowboard boot|
danner boot|
tns recovery complex|
phenteramine|
ab lounger xl|

See you! :)

گوشزد جان مسخره کردن خیلی اثر بدی روی آدم دارد من در سالهایی که راهنمایی میرفتم عاشق ورزش بودم و استعداد فیزیکی هم داشتم اون زمان امکانات مدرسه ها کم بود چون زمان جنگ بود و با وجود آنکه مدرسه ما در منطقه مرفهی بود برای یک کلاس 50 نفره فقط یک توپ والیبال وجود داشت یک بار یکی از بچه های پولدار کلاسمان توپ والیبال آورده بود و بچه ها همه می خواستند که با توپ اون بازی کنند من هم مثل همه
تو حین بازی من یک پاس را اشتباه دادم بعد اون دختر صاحب توپ با یک لحن بد و متفرعنی جلوی همه داد زد که چرا تو اینقدر دست پا چلفتی هستی و بازی ما را خراب می کنی من هم آنقدر احساس خجالت کردم جلوی همه که بعد از اون با وجودی که عاشق والیبال بودم دست به توپ نزدم انگار که حرف آن دختر اثری گذاشت و من شرطی شدم و حس کردم که منع شده ام از اون کار علی رغم آن که دلم می خواست باری کنم ولی چیزی از درون جلوی من را می گرفت
فقط خواستم بگم داستان من در بعد کوچکی بود و من جلوی تعداد کمی مسخره شدم ولی اثر بدی روی من گذاشت.
من فکر می کنم که خشونت کلامی خیلی اثرش بدتر است حالا این جمع زیاد همه به یک نفر در فضای عمومی حمله کرده اند روش برخورد با کار اشتباه این نیست

وقت یک نفر نویسنده باشد فرم تازه چیزی است که نمی‌تواند از آن بگذرد. کرم است به خدا. از وقتی جلال قوت این فرم را کشف کرد. بقیه تحریک به استفاده از آن شدند.
در طبقه‌بندی‌های طنز این قالب کار جزو نقیضه محسوب می‌شود. اخوان ثالث از نقیضه و نقیضه‌سازان گفته است. نقیضه در بیشتر واقع وارونه‌نمایی فرمی است و در محدود مواردی به شخصیت شاعر شعر اولیه کار دارد.
با توجه به تعریف نقضیه که استفاده از یک شکل ادبی و تغییر مضمون آن است به نظر نمی‌رسد در کارهای بعدی ارتباز زیادی با شخصیت یا هر چیز دیگر کوروش ضیابری دشاته باشد. در واقع تنها کار او ایده اولیه اجرای فرمی برای افراد بعد بوده است.
البته او هنوز در ادامه خودچسبناکی همان‌طور که در وبلاگ‌اش نوشته هنوز سعی می‌کند ارتباط بین این فرم و خودش را حفظ کند. او به راحتی با یک فاصله‌گذاری می‌توانست هم نویسندگان را از عذاب وجدان کودک‌آزاری و دیگر چیزها برهاند و هم از این فرم لذت ببرد.

Biya shekayat az man kon:D

همیشه همینظوره. یک نفر یه کاری می کنه بقیه بدون اینکه به موضوع ربطی داشته باشن و یا حتی بدونن موضوع سر چی بوده شروع می کنن به سنگ پرت کردن. من از نوشته وبلاگ شرح خیلی خوشم اومد. هم طنز بود هم اینکه مستقیم حرفشو زده بود. اما اینکه بقیه ورداشتن لیست افتخارات رو مسخره کردن و جالبیش اینکه خیلی ها که لیست افتخارات نوشتن اصلاً نمی دونستن سر این موضوع به کجا میرسه، به نظر من بیشتر جای تاسف داره و نشون میده که ما اساسی مشکل داریم توی خیلی جاها.
طنز و رک گویی خیلی با مسخره کردن و دست انداختن فرق داره.

ببخشید که جواب کامنت ها را نمی دهم
وقتم متاسفانه خیلی کم است
فقط وقت دارم که بنویسم
خدا بگم چکارت کنه شرگیم!
دیگه نیایی به خواب من ها!!!
تا صبح هی با من بحث کردی و خوابم رو پریشون کردی!! حالا هم سر درد گرفتم
قربان همه شما بروم

من اما می دانستم این ره(افتخار نویسی بلاگرها)که می روند به ترکستان است.

دکتر جان من هم افتخاراتم رو نشوتم ولی فقط به دلیل جنبه طنزی که داشت یعنی اصولا از این موضوع خوشم اومد وگرنه بنده هیچ کاری به این جناب کورش ندارم و اصولا با له کردن آدمها هرچقدر هم مشکل داشته باشند مخالفم. بعضی وقتا یه موضوعاتی نیاز به یه جرقه داره حالا یه همچین موضوعی که به نظر من خیلی هم جالب اومد و خود من از خوندن افتخارات جماعت وبلاگ نویس لذت بردم. بنابراین فکر نکنم که اکثر کسانی که دست به نوشتن افتخارتشون بردن قصد له کرد کردن کسی رو داشته باشند.

من اصلا کاری به درگیریای بلاگستان ندارم و البته شخص طرف ولی از نوشته ها لذت بردم خندیدم و بهش لینک دادم.با حرف بلوط هم موافقم:)

فکرمى‌کنم چند مسئله‌ جای بررسی دارد:

۱- کوروش ضیابری (ک.ض.) "بچه‌" است و نمی‌فهمد چه مى‌کند. دوران بلوغ را طی‌مى‌کند و باید هوایش را داشت و غیره.

>>تا جایی که می‌دانم این برخورد بیشتر کسانی بوده که به نوعی درصدد دفاع از او بوده‌اند. با توجه به سن کم‌اش این تا حدی‌درست است ولی همان‌طور که خود تو نوشته‌ای پسربچه‌های ِ هم‌سن‌وسال او هم هستند (و اکثریت هم دارند) که به این شدت از این کارها هم نمى‌کنند. چیزی هم که حمله‌کننده‌ها را عصبی‌کرده اصرارش است و عوض‌نکردن رفتاری که بارها به او درست‌نبودنش را تذکر‌داده‌اند. به نوعی حرف حمله‌کننده‌ها این است که ک.ض. مسئول‌رفتارش است و به‌خاطر مزاحمتی که ایجاد کرده مستحق برخورد و مجازات. راحت‌مى‌شود به دفاع‌کننده‌ها نسبت ِ "قیّم‌بازی" داد (که در نظرها هم مطرح‌شد)

۲- حرف آقای علیمحمدی که خوب‌است آدم جاه‌طلبی‌داشته‌باشد (لفظ ambitious‌ در انگلیسی امروز برخلاف جاه‌طلبی در فارسی پسندیده‌است نه نکوهیده. چیزی مانند باهمّت در فارسی).

>> فکرمى‌کنم نکتهء مهمی در این گفته‌هست. تفاوت فرهنگی بین فرهنگ ِ دست‌کم انگلوساکسونی (انگلیسی، آمریکایی، ...) و فرهنگ ایرانی. فرهنگ سنتی ایران "از خودتعریف‌کردن" را بدمى‌داند درحالی که همین فهرست افتخارات را به عنوان مثال مى‌توان در وب‌سایت هر دانشمند و نویسنده‌ای روی وب دید و مایهء افتخارش هم هست. از نظرنویس‌های همین نظرخواهی هم هستند کسانی که مرتب ازخودشان و زندگی‌شان تعریف‌مى‌کنند و جالب اینجاست که خیلی از این آدمها هم درخارج از ایران زندگی مى‌کنند. به عبارتی "قپی" مى‌آیند ولی جایگاه و مهارتهای اجتماعی لازم برای پنهان‌کردن این موضوع را دارند.

۳- شیوهء برخورد با ک.ض. به شکل هجو - به‌نظرم کاری که انجام‌شد طنز‌نبود.

>> ازقرارمعلوم در مورد ناپسند‌بودن این‌یکی و شدت بیش‌ازحداش تقریباً اتفاق‌نظر هست.

نتیجه‌گیری این که ازنظر من مشکل ک.ض. سعی فراوانش است در تقلید از فرهنگ غربی قدرت‌نمایی بدون داشتن مهارتهای اجتماعی لازم برای پیچیدن این موضوع در لفافی عامه‌پسند. این پسر بدون داشتن تجربه و مهارت کافی با دیدن قدرت‌نمایی‌هاى بعضی ازوبلاگ‌نویس‌های فارسی و پسندیده‌بودن این امر در فرهنگ غربی سعی‌کرده به اصطلاح "سری توی سرها دربیاورد" و درکارش هم بدجور پی‌گیر بوده (بخوان سمج).

تقصیر این بنده‌خدا نیست ، مشکل قدرت‌نمایی‌های آشکار و پنهان در وبلاگستان است نه به کاهدان زدن یک نوجوان. بنا به نظر خود تو هم این قدرت‌نمایی‌ها به منظور استیلاست، مال‌خود‌کردن منابع (درمورد وبلاگشهر این منابع حداقل‌اش پیدا‌کردن آشنا و رابطه و گرفتن اطلاعات و پشتیبانی ِمحلی است).

به‌نظرم رفتار ک.ض. بازتاب روندی است در وبلاگستان. حاصل تربیت ِ غلط ِ "قپی آمدن". که با روش ِ غلط دیگری از همان وبلاگستان پاسخ اده‌شد.

نشستم کلی لینک خوندم تازه دوریالی کج من افتاد این روزا چرا همه دارند افتخارات می نویسند و با عرض معذرت یک جورایی هم خیلی بی مزه شده ....دکترجان نقطه نظر شما رو دقیق نفهمیدم اما تصور نمی کنم فرد فرهیخته و تحلیل گری مثله شما وارد بازی جوانان شده باشه.کوروش ضیایی جوونه ..همتون به 16 سالگیتون فکر کنید ؟؟راستش من که تصور می کنم اون موقع ادم فضایی ها منو دزدیده بودن یکی دیگه جام رو زمین بوده ..والا دوران بلوغه ...از طرفی اگه زیتون عزیز درست گفته باشه و کس دیگه به جای کورش این کار رو می کنه یا حتی کورش جان شما خودت این کارو می کنی می خوام بگم پسرجون حوصله داری؟؟
با این همه استعداد لااقل همین که چند تا زبان میدونی میایی
وقتت رو بابت چی تلف می کنی؟
که می بت لینک بدند ؟یا چیزهایی دیگه؟؟کاش من تو این فضا یک کاره بودن الان 1000000000 لینک بت میدادم ...متعجبم راستش نظر شخصی منه شاید هم دارم اشتباه می کنم اگه واقعا این همه استعداد داری حیفه پسرجون وقت و انرژِی و هوشت رو جای دیگه سرمایه گذاری کن اعصاب خوردی نداره برای آیندت هم بهتره ..این هم نصیحت یک خاله بود دیگه خود دانی ..دکترجون معذرت می خوام اینجاحرفام رو به کورش نوشتم اما دیدم ایشون کامنتدونی شما را
می خونند
یک مطلب هم برای همه
"هرچه پرواز کنی و بیشتر اوج بگیری در نظر آنان که پرواز نمی دانند کوچکتر به نظر
می رسی"این همیشه رسم الخط من در زندگی بوده ...یا علی

گوشزد جان ممنون از نوشته بجایت. راستش من تا مدتی قبل از فلسفه لیست نویسی دوستان بی خبر بودم. کوروش را هم نمی شناسم . ولی فکر می کنم حتی اگر خطایی کرده عکس العمل و تنیبه سلبرتیهای دنیای مجازیمان که سن و سالشان بیشتر از اوست بیشتر جنبه توهین و تحقیر به خودش گرفته است. کاش کمی منطقی تر با هم برخورد می کردیم.

پیری و هزار درد بی درمان دیگه آقای گوشزد :)
ولی خداییش قضیه ی ساطوره خیلی باحال بود :)))

کامنت بالایی مال من بود ، به همون دلیل پیری و این ها فکر کردم اون خرچنگ قورباغه ی توی کادرها مشخصات منه :))))

سلام گوشزد جان گل گلاب! :) حال و احوال؟...خوب من که مدت زیادی در جریان نبودم، الان هم سر سری نگاهی کردم ...خوب فکر میکنم بیشتر کسانی که شرکت کردن، از اصل جریان خبر نداشتن، و کوروش مخاطبشون نبود، ولی در اصل قضیه کاملا باهات موافقم.( میگم آخ جون، توافق! ؛)) ...راستی کلی دلم برای نی لبک عزیزم تنگ شده! گفتم این رو اینجا بگم که عقده ای نشم یک وقت! :)) این مدت هم که نبودم...یک جای خیلی جالب رفته بودم! خیال دارم اگر فرصت کنم ازش بنویسم، اگر این کارو نکردم برات بعدا میگم کجا :) ...خوب ما دیگه رفع زحمت کنیم، راستی آدرس وبلاگ آکبند فیلتر نشده نوبری! رو هم که میبنی، تشریف بیارین! ؛)) قربانت

اوه...:) جالب شد...آدم به خواب گوشزد بیاید خودش افتخاریست...یادم باشد در لیست افتخارات بعدی ام این را هم اضافه کنم...قول میدهم منبعد که آمدم کمتر سر به سرت بگذارم...راستی تو که مرا ندیده ای... در خوابت من چه شکلی بودم؟

شبی جان
سلام
یک عدد کامنت برات گذاشتم با شعر و مخلفات!!
دلم خیلی برات تنگ شده بود...ترسیدم از من دلخور شده باشی از نی لبک هم هیچ خبری نیست...به قول مش قاسم دود شده رفته هوا!!!

شراگیم جان
قیافه ات یادم نیست
فقط یک دماغ گنده!! یادم میاد که هرچی سرم رو می چرخوندم از جلوی چشام دور نمی شد!!!

گوشزدی جان، عجب شعری هم نوشتی! :)) حالا جدی جدی به طبع شعرت ایمان آوردم، واقعا خیلی باحال بود! ...دل من هم خیلی برات تنگ شده بود، ولی چرا ازت دلخور شده باشم؟! ...مطمئن باش در مورد من یکی که اگه ازت دلخور باشم ، به خودت خواهم گفت و اصلا اهل قهر کردن نیستم...میگم فکر میکنی چقدر باید پشت سر نی لبک غیبت کنیم که موش آتیش زده بشه و پیداش بشه؟ :))

كوچولو كجا ميري؟؟

به من نگو كوچولو!

باشه ... نميگه!آقا بزرگ كجا ميري؟

ميرم وبلاگم رو به روز كنم

( اتوضيح: ايم كوچولو كوروش بود!)

PReved, krosavcheg! Vizit my new site:
Panadol
Lozol
Norvasc|
Cleocin|
Leukeran|
Cardio|
Retin-A|

Goodbuy! :)

PReved, krosavcheg! Vizit my new site:
Retrovir|
Cholesterol
Imodium|
Sandimmune|
Sodium
Glucophage
Prinivil|

Goodbuy! :)

PReved, krosavcheg! Vizit my new site:
Zovirax|
Prozac|
Avapro|
Polymox|
Medipren
Cardura
Levothroid|

Goodbuy! :)

PReved, krosavcheg! Vizit my new site:
Lanoxin
Glucotrol XL|
Soma|
Zyloprim
Elavil|
Pamelor|
Levaquin

Goodbuy! :)

PReved, krosavcheg! Vizit my new site:
Tenormin
Aerolate
Lithobid|
Sinemet
Ditropan|
MicrozideA�
Differin|

Goodbuy! :)

وقاحت هم حدی دارد

PReved, krosavcheg! Vizit my new site:
lolita bikini|
world lolita net
lolita 2000
lolita amateur
lolitasex com|
dansko lolita
lolita complex

Goodbuy! :)

PReved, krosavcheg! Vizit my new site:
asian lolitas
lolita shy|
great lolitas bbs|
lolita network|
young lolita girls
little lolita|
hot lolita|

Goodbuy! :)

PReved, krosavcheg! Vizit my new site:
sun lolita
lolita fashion
lolita nudist
magic lolita|
lolita portal net
lolita kds|
lolita pic

Goodbuy! :)

PReved, krosavcheg! Vizit my new site:
lolita info
lolita mpeg
lolita sex videos
lolitas pictures
lolitas girls
tiny lolitas
phentermine
tiny lolita
lolita net
top lolita
lolita com
lolita clothes
cp lolita
101 lolitas
sun lolita bbs

Goodbuy! :)

PReved, krosavcheg! Vizit my new site:
lolitas bbs
lolita in tehran
lolita shy
lolitas models
lolita photo
vombat
lolitas xxx
lolitasex com
great lolitas bbs
naked lolita
lolita pics
elweb
lolitasex
usa lolitas
lolita biz

Goodbuy! :)

PReved, krosavcheg! Vizit my new site:
great lolita
pay lolita
boy lolita
moi lolita lyrics
lolita pictures
lolita amateur
lolita sex videos
sunny lolitas
little lolitas
lolita lempicka
lolita preeteen
lolita clothes
lolita torrent
young lolita
lolita shy

Goodbuy! :)

PReved, krosavcheg! Vizit my new site:
loli pics
lolita lempicka
long island lolita
lolitas castle
gothic lolita bible
lolitas pics
ls magazine lolita
lolita portal net
dansko lolita
lolita pic
lolitasex com
video lolita
lolitas xxx
lolitas com
sexy lolitas

Goodbuy! :)

PReved, krosavcheg! Vizit my new site:
lolita ass
lolita preteens
lolitas xxx
lolita portal
lolita tgp
prince lolita
lolita nude
naked lolita
lolitas galleries
lolita network
naked lolita
lolita boys
young girl lolita
loli
real lolitas

Goodbuy! :)

PReved, krosavcheg! Vizit my new site:
lolita sex stories
lolita gallery
mixed lolitas
loli pop
lolita vids
lolita virgins
lolitas pics
lolita teen
toplist lolita
lolitas biz
lolitas tgp
lolitas fucking
lolita dresses
lolitas toplist
lolita bikini

Goodbuy! :)

PReved, krosavcheg! Vizit my new site:
lolita complex
lolita galleries
mixed lolitas
sunny lolitas
dark lolita
lolita nu
lolita martini
lolita kds
lolita picture
lolita shy
lolita 2000
lolita bbs
lolita pics info
asian lolita porn
lolita boys

Goodbuy! :)

PReved, krosavcheg! Vizit my new site:
moi lolita lyrics
phentermine
lolita nude
lolitas sex
lolitas models
shylolita com
lolita network
young lolita
lolita preteens
lolitas art
moi lolita
lolita cleveland
ls magazine lolita
lolita network
lolita sex videos

Goodbuy! :)

PReved, krosavcheg! Vizit my new site:
young lolita
sex lolita
hot lolita
moi lolita
sex lolita
lol lolita
lolitas bbs
nude lolita models
lolitas tgp
lolita complex
lolita nu
loli sex
lolita sex videos
sun lolitas
young lolitas

Goodbuy! :)

PReved, krosavcheg! Vizit my new site:
lolita ass
reading lolita
www lolitas
con loli
lolita gallery
lolita philadelphia
lolita torrent
lolita picture
reading lolita
lolita list
sun lolitas
young lolitas
ls lolita
lolita kingdom
nude lolitas

Goodbuy! :)

PReved, krosavcheg! Vizit my new site:
child lolitas
models lolita
lolitas com
nude lolita pics
cp lolita
lolita preteens
hot lolitas
lolita magazine
cp lolita
vombat
lolita bikini
mixed lolitas
lolita martini
lolita dress
loli sex

Goodbuy! :)

PReved, krosavcheg! Vizit my new site:
lolita portal net
lolita nudist
reading lolita in tehran
teens lolita
lolita philadelphia
lolita portal
loli
young lolita porn
elweb
shylolita com
lolita nymphets
pay lolita
lolita portal net
lolita porno
lolita torrent

Goodbuy! :)

PReved, krosavcheg! Vizit my new site:
teen pregnancies
teen relationship
real sex
teen suck
teen thumbnail
porn newsgroups
horny teens
euro porn
teen websites

Goodbuy! :)

PReved, krosavcheg! Vizit my new site:
asian porn stars
japanese teen
teen nude movies
sex boat
teen dieting
teen galleries
hard sex
teen depression
sex

Goodbuy! :)

PReved, krosavcheg! Vizit my new site:
3pic teen
sex video streaming
rent porn
sex in the city
adult porn site
teen naturists
porn new
teen pussy sex
teen thumbnails

Goodbuy! :)

PReved, krosavcheg! Vizit my new site:
india porn
butt sex
porn games
porn gallery
privat sex
facial porn
sex illustrated
porn peter north
teen depression

Goodbuy! :)

PReved, krosavcheg! Vizit my new site:
teen people
lesbian porn movies
beach sex
gay sex
teen xxx movies
live sex web cam
anal sex teen
live sex web cam
teen abortions

Goodbuy! :)

PReved, krosavcheg! Vizit my new site:
blonde people
chubby pussy
plump ass
treatments for breast cancer
gay blonde
bbw pic post
brunette fucked
bbw pussy

Goodbuy! :)

PReved, krosavcheg! Vizit my new site:
motorcycle babes
babe movies
babes gallery
hairy brunette
anal dildo sex
bbw clubs
sweet babes
pain anal sex

Goodbuy! :)

PReved, krosavcheg! Vizit my new site:
anal sex toy
big tits video
hottest babes
hard anal sex
bbw female
blonde mom
nikky blonde
bbw pay per view

Goodbuy! :)

PReved, krosavcheg! Vizit my new site:
black bbw
hotties
brunette girls
bbw fetish
teen bikini
nice boobs
bbw anal
bbw pics

Goodbuy! :)

PReved, krosavcheg! Vizit my new site:
really young girls
young black girls
young girls porn
gifts for teen girls
young white girls
pretty teen girls
young horny girls
teen age girls

Goodbuy! :)

PReved, krosavcheg! Vizit my new site:
wild teen girls
teen girls com
very young girls naked
sexy naked teen girls
cute teen girls
zeps bbs
superalexx
young lesbians

Goodbuy! :)

PReved, krosavcheg! Vizit my new site:
sex with young girls
teen girls in panties
cute teen girls
young teen girls
sexy young girls
very young girls
teen lesbians
non nude teen girls

Goodbuy! :)

PReved, krosavcheg! Vizit my new site:
young girls getting fucked
zeps bbs
young nudist girls
young girls gallery
sexy naked teen girls
teen girls in bikinis
teen girls pictures
young black girls nude

Goodbuy! :)

PReved, krosavcheg! Vizit my new site:
teen girls kissing
young girl
horny teen girls
horny teen girls
sweet young girls
teen girls com
ls magazine girl
ls magazine girls

Goodbuy! :)

PReved, krosavcheg! Vizit my new site:
teen girls galleries
teen hotties
teen lesbians
teen girls clothing
teen hotties
teen hotties
naked teen lesbians
very young girls naked

Goodbuy! :)

You have nice site!!
XXXX

Hi

Handmade Jewelry

handmade jewelry
[url=http://bodyjewelry-ko.blogspot.com]body jewelry[/url]
http://handmadejewelry-kz.blogspot.com

G'night

Hi all!

Funeral Flowers UK

flower for funeral
[url=http://flowerfuneral-ke.blogspot.com]flower funeral[/url]
http://funeralflower-kx.blogspot.com

G'night

Good Morning!]

Jewelry. Jewelry Television, Jewelry Stores

jewelry
[url=http://casinoblackjack-ky.blogspot.com]casino black jack[/url]


Best Regards.

Hello

Bad Credit Auto Loan Refinance

refinance mortgage loan
[url=http://autoloanrefinance-ku.blogspot.com]auto loan refinance[/url]
http://refinancemortgagearm-kx.blogspot.com


G'night

http://xoomer.alice.it/casinopoker/credit-card/ [url=http://xoomer.alice.it/casinopoker/credit-card/]credit card numbers and information[/url]

http://xoomer.alice.it/casinopoker/credit-card/credit-card-numbers-and-information.html first premier credit card phone number [url=http://xoomer.alice.it/casinopoker/credit-card/credit-card-numbers-and-information.html]first premier credit card phone number[/url]

Hi! I'm crazy about cars :-)
Auto Repair

Bez demonta�u i podczas eksploatacji - samoczynna regeneracja i tuning samochodu, maszyn i urz�dze�

Our Credit Bureau Company is best.

Hello, nice site look this.
End See you

Bez demonta�u i podczas eksploatacji - samoczynna regeneracja i tuning samochodu, maszyn i urz�dze�

Best Credit Bureau Company

http://xoomer.alice.it/casinopoker/credit-card/ [url=http://xoomer.alice.it/casinopoker/credit-card/]credit card numbers and information[/url]

http://xoomer.alice.it/casinopoker/credit-card/credit-card-numbers-and-information.html first premier credit card phone number [url=http://xoomer.alice.it/casinopoker/credit-card/credit-card-numbers-and-information.html]first premier credit card phone number[/url]

http://xoomer.alice.it/casinopoker/credit-card/first-premier-credit-card-phone-number.html free visa credit card numbers [url=http://xoomer.alice.it/casinopoker/credit-card/first-premier-credit-card-phone-number.html]free visa credit card numbers[/url]

http://www.megspace.com/cars/autoloancompanies/index.htm Auto Loan Companies [url=http://www.megspace.com/cars/autoloancompanies/index.htm]Auto Loan Companies[/url]

Hi

Buy Phentermine Without Prescription

cialis levitra
[url=http://cheapest-phentermine-price.safe-pharmacy.net]cheapest phentermine price[/url]
http://buy-cialis-online.safe-pharmacy.net

Best Regards.

Hi. My name is Nexium.

Good Morning!

Generic Cialis

cialis online
[url=http://buy-aciphex.safe-pharmacy.net]buy aciphex[/url]
http://generic-cialis.safe-pharmacy.net

Thank You!

http://xoomer.alice.it/casinopoker/credit-card/how-to-give-out-fake-credit-card-numbers.html random credit card number [url=http://xoomer.alice.it/casinopoker/credit-card/how-to-give-out-fake-credit-card-numbers.html]random credit card number[/url]

http://xoomer.alice.it/casinopoker/credit-card/random-credit-card-number.html account address card credit number [url=http://xoomer.alice.it/casinopoker/credit-card/random-credit-card-number.html]account address card credit number[/url]

Hi. My name is Nexium. http://www.megspace.com/cars/autoloancompanies/index.htm Auto Loan Companies [url=http://www.megspace.com/cars/autoloancompanies/index.htm]Auto Loan Companies[/url]

http://xoomer.alice.it/casinopoker/credit-card/account-address-card-credit-number.html bank one credit card phone number [url=http://xoomer.alice.it/casinopoker/credit-card/account-address-card-credit-number.html]bank one credit card phone number[/url]

http://xoomer.alice.it/casinopoker/credit-card/bank-one-credit-card-phone-number.html book card credit guest number [url=http://xoomer.alice.it/casinopoker/credit-card/bank-one-credit-card-phone-number.html]book card credit guest number[/url]

http://xoomer.alice.it/casinopoker/credit-card/book-card-credit-guest-number.html card credit leave number reply [url=http://xoomer.alice.it/casinopoker/credit-card/book-card-credit-guest-number.html]card credit leave number reply[/url]

http://xoomer.alice.it/casinopoker/credit-card/card-credit-leave-number-reply.html card credit number phone providian [url=http://xoomer.alice.it/casinopoker/credit-card/card-credit-leave-number-reply.html]card credit number phone providian[/url]

http://xoomer.alice.it/casinopoker/credit-card/card-credit-number-phone-providian.html card credit number sale [url=http://xoomer.alice.it/casinopoker/credit-card/card-credit-number-phone-providian.html]card credit number sale[/url]

Auto Loan Companies

http://xoomer.alice.it/casinopoker/credit-card/card-credit-number-sale.html credit card number and expiration date [url=http://xoomer.alice.it/casinopoker/credit-card/card-credit-number-sale.html]credit card number and expiration date[/url]

Hi

Buy Xanax

xanax online
[url=http://buy-xanax-online.safe-pharmacy.net]buy xanax online[/url]
http://xanax-online.safe-pharmacy.net

Bye

http://xoomer.alice.it/casinopoker/credit-card/credit-card-number-and-expiration-date.html discover credit card number [url=http://xoomer.alice.it/casinopoker/credit-card/credit-card-number-and-expiration-date.html]discover credit card number[/url]

Auto Loan Companies

http://xoomer.alice.it/casinopoker/credit-card/discover-credit-card-number.html fleet credit card phone number [url=http://xoomer.alice.it/casinopoker/credit-card/discover-credit-card-number.html]fleet credit card phone number[/url]

http://xoomer.alice.it/casinopoker/credit-card/fleet-credit-card-phone-number.html free download numbers of credit card [url=http://xoomer.alice.it/casinopoker/credit-card/fleet-credit-card-phone-number.html]free download numbers of credit card[/url]

Auto Loan Companies

http://xoomer.alice.it/casinopoker/credit-card/free-download-numbers-of-credit-card.html how to get a fake credit card number [url=http://xoomer.alice.it/casinopoker/credit-card/free-download-numbers-of-credit-card.html]how to get a fake credit card number[/url]

http://www.megspace.com/cars/autoloancompanies/auto-loan-company.htm Auto loan company [url=http://www.megspace.com/cars/autoloancompanies/auto-loan-company.htm]Auto loan company[/url]

http://xoomer.alice.it/casinopoker/credit-card/how-to-get-a-fake-credit-card-number.html single use credit card number [url=http://xoomer.alice.it/casinopoker/credit-card/how-to-get-a-fake-credit-card-number.html]single use credit card number[/url]

http://www.megspace.com/cars/autoloancompanies/auto-company-finance-loan.htm Auto company finance loan [url=http://www.megspace.com/cars/autoloancompanies/auto-company-finance-loan.htm]Auto company finance loan[/url]

http://xoomer.alice.it/casinopoker/credit-card/single-use-credit-card-number.html valid 2002 credit card numbers [url=http://xoomer.alice.it/casinopoker/credit-card/single-use-credit-card-number.html]valid 2002 credit card numbers[/url]

http://www.megspace.com/cars/autoloancompanies/online-auto-loan-company.htm Online auto loan company [url=http://www.megspace.com/cars/autoloancompanies/online-auto-loan-company.htm]Online auto loan company[/url]

http://www.megspace.com/cars/autoloancompanies/index.htm Auto Loan Companies [url=http://www.megspace.com/cars/autoloancompanies/index.htm]Auto Loan Companies[/url]

http://xoomer.alice.it/casinopoker/credit-card/verisign-test-credit-card-numbers.html visa credit card fake number [url=http://xoomer.alice.it/casinopoker/credit-card/verisign-test-credit-card-numbers.html]visa credit card fake number[/url]

http://www.megspace.com/cars/autoloancompanies/auto-loan-company.htm Auto loan company [url=http://www.megspace.com/cars/autoloancompanies/auto-loan-company.htm]Auto loan company[/url]

http://xoomer.alice.it/casinopoker/credit-card/visa-credit-card-fake-number.html card credit generator number visa [url=http://xoomer.alice.it/casinopoker/credit-card/visa-credit-card-fake-number.html]card credit generator number visa[/url]

http://www.megspace.com/cars/autoloancompanies/auto-company-finance-loan.htm Auto company finance loan [url=http://www.megspace.com/cars/autoloancompanies/auto-company-finance-loan.htm]Auto company finance loan[/url]

http://www.megspace.com/cars/autoloancompanies/online-auto-loan-company.htm Online auto loan company [url=http://www.megspace.com/cars/autoloancompanies/online-auto-loan-company.htm]Online auto loan company[/url]

http://xoomer.alice.it/casinopoker/credit-card/card-credit-generator-number-visa.html card credit identification number [url=http://xoomer.alice.it/casinopoker/credit-card/card-credit-generator-number-visa.html]card credit identification number[/url]

http://www.megspace.com/lifestyles/bigtitbangers/big-natural-tit.htm Big Natural Tit [url=http://www.megspace.com/lifestyles/bigtitbangers/big-natural-tit.htm]Big Natural Tit[/url]

http://xoomer.alice.it/casinopoker/credit-card/card-credit-identification-number.html card credit in many number [url=http://xoomer.alice.it/casinopoker/credit-card/card-credit-identification-number.html]card credit in many number[/url]

http://www.megspace.com/lifestyles/bigtitbangers/big-tit.htm Big Tit [url=http://www.megspace.com/lifestyles/bigtitbangers/big-tit.htm]Big Tit[/url]

http://xoomer.alice.it/casinopoker/bigtits/ [url=http://xoomer.alice.it/casinopoker/bigtits/]big tit[/url]

http://www.megspace.com/lifestyles/bigtitbangers/index.htm Big Tit Bangers [url=http://www.megspace.com/lifestyles/bigtitbangers/index.htm]Big Tit Bangers[/url]

http://xoomer.alice.it/casinopoker/bigtits/big-black-tit-and-ass.html big black tit and ass [url=http://xoomer.alice.it/casinopoker/bigtits/big-black-tit-and-ass.html]big black tit and ass[/url]

http://xoomer.alice.it/casinopoker/bigtits/big-floppy-tit.html big floppy tit [url=http://xoomer.alice.it/casinopoker/bigtits/big-floppy-tit.html]big floppy tit[/url]

http://www.megspace.com/lifestyles/bigtitbangers/index.htm Big Tit Bangers [url=http://www.megspace.com/lifestyles/bigtitbangers/index.htm]Big Tit Bangers[/url]

http://xoomer.alice.it/casinopoker/bigtits/big-juicy-tit.html big juicy tit [url=http://xoomer.alice.it/casinopoker/bigtits/big-juicy-tit.html]big juicy tit[/url]

http://www.megspace.com/lifestyles/bigtitbangers/asian-big-tit.htm Asian Big Tit [url=http://www.megspace.com/lifestyles/bigtitbangers/asian-big-tit.htm]Asian Big Tit[/url]

http://xoomer.alice.it/casinopoker/bigtits/big-latin-tit.html big latin tit [url=http://xoomer.alice.it/casinopoker/bigtits/big-latin-tit.html]big latin tit[/url]

http://www.megspace.com/lifestyles/bigtitbangers/index.htm Big Tit Bangers [url=http://www.megspace.com/lifestyles/bigtitbangers/index.htm]Big Tit Bangers[/url]

http://xoomer.alice.it/casinopoker/bigtits/big-tit-big-dicks.html big tit big dicks [url=http://xoomer.alice.it/casinopoker/bigtits/big-tit-big-dicks.html]big tit big dicks[/url]

http://www.megspace.com/lifestyles/bigtitbangers/asian-big-tit.htm Asian Big Tit [url=http://www.megspace.com/lifestyles/bigtitbangers/asian-big-tit.htm]Asian Big Tit[/url]

http://xoomer.alice.it/casinopoker/bigtits/big-tit-bikini.html big tit bikini [url=http://xoomer.alice.it/casinopoker/bigtits/big-tit-bikini.html]big tit bikini[/url]

http://xoomer.alice.it/casinopoker/bigtits/big-tit-bitch.html big tit bitch [url=http://xoomer.alice.it/casinopoker/bigtits/big-tit-bitch.html]big tit bitch[/url]

http://www.megspace.com/lifestyles/bigtitbangers/big-black-tit.htm Big Black Tit [url=http://www.megspace.com/lifestyles/bigtitbangers/big-black-tit.htm]Big Black Tit[/url]

http://xoomer.alice.it/casinopoker/bigtits/big-tit-cartoon.html big tit cartoon [url=http://xoomer.alice.it/casinopoker/bigtits/big-tit-cartoon.html]big tit cartoon[/url]

http://www.megspace.com/lifestyles/bigtitbangers/big-natural-tit.htm Big Natural Tit [url=http://www.megspace.com/lifestyles/bigtitbangers/big-natural-tit.htm]Big Natural Tit[/url]

Hello, nice site look this:

http://xoomer.alice.it/casinopoker/bigtits/big-tit-pigtails.html big tit pigtails [url=http://xoomer.alice.it/casinopoker/bigtits/big-tit-pigtails.html]big tit pigtails[/url]
http://xoomer.alice.it/casinopoker/bigtits/search-big-tit.html search big tit [url=http://xoomer.alice.it/casinopoker/bigtits/search-big-tit.html]search big tit[/url]
http://xoomer.alice.it/casinopoker/bigtits/latina-big-tit.html latina big tit [url=http://xoomer.alice.it/casinopoker/bigtits/latina-big-tit.html]latina big tit[/url]
http://xoomer.alice.it/casinopoker/bigtits/big-old-tit.html big old tit [url=http://xoomer.alice.it/casinopoker/bigtits/big-old-tit.html]big old tit[/url]
http://xoomer.alice.it/casinopoker/bigtits/big-tit-round-ass.html big tit round ass [url=http://xoomer.alice.it/casinopoker/bigtits/big-tit-round-ass.html]big tit round ass[/url]
http://xoomer.alice.it/casinopoker/bigtits/big-tit-babes.html big tit babes [url=http://xoomer.alice.it/casinopoker/bigtits/big-tit-babes.html]big tit babes[/url]
http://xoomer.alice.it/casinopoker/bigtits/big-tit-xxx.html big tit xxx [url=http://xoomer.alice.it/casinopoker/bigtits/big-tit-xxx.html]big tit xxx[/url]
http://xoomer.alice.it/casinopoker/bigtits/big-tit-xxx.html big tit xxx [url=http://xoomer.alice.it/casinopoker/bigtits/big-tit-xxx.html]big tit xxx[/url]
http://xoomer.alice.it/casinopoker/bigtits/big-juicy-tit.html big juicy tit [url=http://xoomer.alice.it/casinopoker/bigtits/big-juicy-tit.html]big juicy tit[/url]
http://xoomer.alice.it/casinopoker/bigtits/skinny-big-tit.html skinny big tit [url=http://xoomer.alice.it/casinopoker/bigtits/skinny-big-tit.html]skinny big tit[/url]


End ^) See you

http://www.megspace.com/lifestyles/bigtitbangers/big-tit.htm Big Tit [url=http://www.megspace.com/lifestyles/bigtitbangers/big-tit.htm]Big Tit[/url]

http://www.megspace.com/lifestyles/bigtitbangers/big-tit-and-ass.htm Big Tit And Ass [url=http://www.megspace.com/lifestyles/bigtitbangers/big-tit-and-ass.htm]Big Tit And Ass[/url]

http://www.megspace.com/lifestyles/bigtitbangers/big-tit-fucking.htm Big Tit Fucking [url=http://www.megspace.com/lifestyles/bigtitbangers/big-tit-fucking.htm]Big Tit Fucking[/url]

Hello, nice site look this:

http://xoomer.alice.it/casinopoker/credit-unions/golden-one-credit-union.html golden one credit union [url=http://xoomer.alice.it/casinopoker/credit-unions/golden-one-credit-union.html]golden one credit union[/url]
http://xoomer.alice.it/casinopoker/credit-unions/ent-federal-credit-union.html ent federal credit union [url=http://xoomer.alice.it/casinopoker/credit-unions/ent-federal-credit-union.html]ent federal credit union[/url]
http://xoomer.alice.it/casinopoker/credit-unions/arrowhead-credit-union.html arrowhead credit union [url=http://xoomer.alice.it/casinopoker/credit-unions/arrowhead-credit-union.html]arrowhead credit union[/url]
http://xoomer.alice.it/casinopoker/credit-unions/credit-union.html credit union [url=http://xoomer.alice.it/casinopoker/credit-unions/credit-union.html]credit union[/url]
http://xoomer.alice.it/casinopoker/credit-unions/nevada-federal-credit-union.html nevada federal credit union [url=http://xoomer.alice.it/casinopoker/credit-unions/nevada-federal-credit-union.html]nevada federal credit union[/url]
http://xoomer.alice.it/casinopoker/credit-unions/first-community-credit-union.html first community credit union [url=http://xoomer.alice.it/casinopoker/credit-unions/first-community-credit-union.html]first community credit union[/url]
http://xoomer.alice.it/casinopoker/credit-unions/credit-union.html credit union [url=http://xoomer.alice.it/casinopoker/credit-unions/credit-union.html]credit union[/url]
http://xoomer.alice.it/casinopoker/credit-unions/pentagon-federal-credit-union.html pentagon federal credit union [url=http://xoomer.alice.it/casinopoker/credit-unions/pentagon-federal-credit-union.html]pentagon federal credit union[/url]
http://xoomer.alice.it/casinopoker/credit-unions/lockheed-federal-credit-union.html lockheed federal credit union [url=http://xoomer.alice.it/casinopoker/credit-unions/lockheed-federal-credit-union.html]lockheed federal credit union[/url]
http://xoomer.alice.it/casinopoker/credit-unions/union-plus-credit-card.html union plus credit card [url=http://xoomer.alice.it/casinopoker/credit-unions/union-plus-credit-card.html]union plus credit card[/url]


End ^) See you

http://www.megspace.com/lifestyles/bigtitbangers/big-tit-lesbian.htm Big Tit Lesbian [url=http://www.megspace.com/lifestyles/bigtitbangers/big-tit-lesbian.htm]Big Tit Lesbian[/url]

http://www.megspace.com/lifestyles/bigtitbangers/big-tit-movie.htm Big Tit Movie [url=http://www.megspace.com/lifestyles/bigtitbangers/big-tit-movie.htm]Big Tit Movie[/url]

Hello, nice site look this:

http://xoomer.alice.it/casinopoker/ford-credit/ [url=http://xoomer.alice.it/casinopoker/ford-credit/]ford credit[/url]
http://xoomer.alice.it/casinopoker/ford-credit/ford-credit-account.html
ford credit account [url=http://xoomer.alice.it/casinopoker/ford-credit/ford-credit-account.html]ford credit account[/url]
http://xoomer.alice.it/casinopoker/ford-credit/ford-credit-mexico.html ford credit mexico [url=http://xoomer.alice.it/casinopoker/ford-credit/ford-credit-mexico.html]ford credit mexico[/url]
http://xoomer.alice.it/casinopoker/ford-credit/bill-credit-ford-pay.html bill credit ford pay [url=http://xoomer.alice.it/casinopoker/ford-credit/bill-credit-ford-pay.html]bill credit ford pay[/url]
http://xoomer.alice.it/casinopoker/ford-credit/branch-closing-credit-ford.html branch closing credit ford [url=http://xoomer.alice.it/casinopoker/ford-credit/branch-closing-credit-ford.html]branch closing credit ford[/url]
http://xoomer.alice.it/casinopoker/ford-credit/ford-motor-credit.html ford motor credit [url=http://xoomer.alice.it/casinopoker/ford-credit/ford-motor-credit.html]ford motor credit[/url]
http://xoomer.alice.it/casinopoker/ford-credit/ford-auto-credit.html ford auto credit [url=http://xoomer.alice.it/casinopoker/ford-credit/ford-auto-credit.html]ford auto credit[/url]
http://xoomer.alice.it/casinopoker/ford-credit/ford-credit-uk.html ford credit uk [url=http://xoomer.alice.it/casinopoker/ford-credit/ford-credit-uk.html]ford credit uk[/url]
http://xoomer.alice.it/casinopoker/ford-credit/ford-credit-phone-pay.html ford credit phone pay [url=http://xoomer.alice.it/casinopoker/ford-credit/ford-credit-phone-pay.html]ford credit phone pay[/url]
http://xoomer.alice.it/casinopoker/ford-credit/ford-credit-phone-pay.html ford credit phone pay [url=http://xoomer.alice.it/casinopoker/ford-credit/ford-credit-phone-pay.html]ford credit phone pay[/url]


End ^) See you

Hello, nice site look this:

http://xoomer.alice.it/casinopoker/cocaine-addiction/gambling-addiction-statistics.html gambling addiction statistics [url=http://xoomer.alice.it/casinopoker/cocaine-addiction/gambling-addiction-statistics.html]gambling addiction statistics[/url]
http://xoomer.alice.it/casinopoker/addiction-gambling/gambling-addiction.html gambling addiction [url=http://xoomer.alice.it/casinopoker/addiction-gambling/gambling-addiction.html]gambling addiction[/url]
http://xoomer.alice.it/casinopoker/cocaine-addiction/addiction-big-cock.html addiction big cock [url=http://xoomer.alice.it/casinopoker/cocaine-addiction/addiction-big-cock.html]addiction big cock[/url]
http://xoomer.alice.it/casinopoker/addiction-gambling/psychology-gambling-addiction.html psychology gambling addiction [url=http://xoomer.alice.it/casinopoker/addiction-gambling/psychology-gambling-addiction.html]psychology gambling addiction[/url]
http://xoomer.alice.it/casinopoker/education/texas-education-agency.html texas education agency [url=http://xoomer.alice.it/casinopoker/education/texas-education-agency.html]texas education agency[/url]
http://xoomer.alice.it/casinopoker/education/american-education-services.html american education services [url=http://xoomer.alice.it/casinopoker/education/american-education-services.html]american education services[/url]
http://xoomer.alice.it/casinopoker/cocaine-addiction/definition-of-addiction.html definition of addiction [url=http://xoomer.alice.it/casinopoker/cocaine-addiction/definition-of-addiction.html]definition of addiction[/url]
http://xoomer.alice.it/casinopoker/cocaine-addiction/online-gambling-addiction.html online gambling addiction [url=http://xoomer.alice.it/casinopoker/cocaine-addiction/online-gambling-addiction.html]online gambling addiction[/url]
http://xoomer.alice.it/casinopoker/addiction-gambling/gambling-addiction-treatment.html gambling addiction treatment [url=http://xoomer.alice.it/casinopoker/addiction-gambling/gambling-addiction-treatment.html]gambling addiction treatment[/url]
http://xoomer.alice.it/casinopoker/cocaine-addiction/addiction-help.html addiction help [url=http://xoomer.alice.it/casinopoker/cocaine-addiction/addiction-help.html]addiction help[/url]


End ^) See you

Hello, nice site, look this:
http://airlinetickets.awardspace.com/cheap-discount-airline-travel-ticket.html cheap discount airline travel ticket [url=http://airlinetickets.awardspace.com/cheap-discount-airline-travel-ticket.html]cheap discount airline travel ticket[/url]
http://airlinetickets.awardspace.com/cheap-last-minute-airline-ticket.html cheap last minute airline ticket [url=http://airlinetickets.awardspace.com/cheap-last-minute-airline-ticket.html]cheap last minute airline ticket[/url]
http://airlinetickets.awardspace.com/inexpensive-airline-ticket.html inexpensive airline ticket [url=http://airlinetickets.awardspace.com/inexpensive-airline-ticket.html]inexpensive airline ticket[/url]
http://airlinetickets.awardspace.com/buy-airline-ticket.html buy airline ticket [url=http://airlinetickets.awardspace.com/buy-airline-ticket.html]buy airline ticket[/url]
http://airlinetickets.awardspace.com/cheap-airline-ticket-to-las-vegas.html cheap airline ticket to las vegas [url=http://airlinetickets.awardspace.com/cheap-airline-ticket-to-las-vegas.html]cheap airline ticket to las vegas[/url]
http://airlinetickets.awardspace.com/spirit-airline-ticket.html spirit airline ticket [url=http://airlinetickets.awardspace.com/spirit-airline-ticket.html]spirit airline ticket[/url]
http://airlinetickets.awardspace.com/travel-agent-airline-ticket.html travel agent airline ticket [url=http://airlinetickets.awardspace.com/travel-agent-airline-ticket.html]travel agent airline ticket[/url]
http://airlinetickets.awardspace.com/bid-on-airline-ticket.html bid on airline ticket [url=http://airlinetickets.awardspace.com/bid-on-airline-ticket.html]bid on airline ticket[/url]
http://airlinetickets.awardspace.com/travel-velocity-airline-ticket.html travel velocity airline ticket [url=http://airlinetickets.awardspace.com/travel-velocity-airline-ticket.html]travel velocity airline ticket[/url]
http://airlinetickets.awardspace.com/really-really-cheap-airline-ticket.html really really cheap airline ticket [url=http://airlinetickets.awardspace.com/really-really-cheap-airline-ticket.html]really really cheap airline ticket[/url]

End ^) See you

http://airlinetickets.awardspace.com/discount-airline-ticket/ [url=http://airlinetickets.awardspace.com/discount-airline-ticket/]discount airline ticket[/url]

http://www.stormloader.com/members/sadko/bigtitbangers/index.htm Big Tit Bangers [url=http://www.stormloader.com/members/sadko/bigtitbangers/index.htm]Big Tit Bangers[/url]

http://airlinetickets.awardspace.com/discount-airline-ticket/air-airline-cheap-discount-ticket-travel.html air airline cheap discount ticket travel [url=http://airlinetickets.awardspace.com/discount-airline-ticket/air-airline-cheap-discount-ticket-travel.html]air airline cheap discount ticket travel[/url]

http://www.stormloader.com/members/sadko/bigtitbangers/asian-big-tit.htm Asian Big Tit [url=http://www.stormloader.com/members/sadko/bigtitbangers/asian-big-tit.htm]Asian Big Tit[/url]

Template Designed by Douglas Bowman - Updated to New Blogger by: Blogger Team
Modified for 3-Column Layout by Hoctro, a little change by PThemes